Konteyner

Konteyner Cafe

Konteyner

Bir konteyner, metal bir çerçeve ve yalıtım, dış ve iç kaplamadan oluşan bir yapıdır.

Bir konteyner olarak yapılan en yaygın yapılar ev binaları ve hizmet odalarıdır. Ancak blok konteyner, çeşitli teknolojik ekipmanların içine - azot veya oksijen istasyonları, pompa istasyonları, su arıtma ekipmanı veya dizel jeneratör seti yerleştirmek için kullanılabilir.

Konteynerlerın diğer modüler tasarımlara göre tartışılmaz avantajı, çeşitli boyutları, esnek şekilde kullanılması ve konfigürasyonlardan modüler tasarımlar elde edilmesidir, özel elemanlar kullanılarak birbirleriyle birleştirilebilmeleridir. Yükseklikte, bu tür modüler binalar birkaç kata ulaşabilir.

Birkaç bağlı konteynerına dayanarak, bir vardiya kampı, çeşitli ofis binaları veya tüm kompleksler inşa edebilirsiniz.

Modüler binalar yerleştirmenin tartışmasız avantajı, temeli hazırlamalarına gerek olmamasıdır. Kurulum için düz bir alan hazırlamak ve gerekli tüm işlemleri yapmak yeterlidir.

SU ARITMA İSTASYONU

Çeşitli kaynaklardan sağlanan suyu arıtmak için bir su arıtma istasyonu kullanılır. İşletmeler veya uzak evler ve köyler böyle bir kurulum olmadan yapamazlar. Su uzaktan sağlansa bile, boruların kötü durumundan dolayı kalitesi düşebilir. Bu durumda, bir su arıtma tesisi olmadan yapmak imkansızdır.Bu su arıtma tesisini firmamızın sağladığı konteynerlerden sağlayabilirsiniz.

OKSİJEN İSTASYONU

Bir oksijen istasyonu, bir kaba monte edilen gazlı oksijen üretmek için bir sistemdir. Böyle bir konteyner oksijen kullanan herhangi bir çalışmanın yürütüldüğü bir nesneye taşınması kolaydır. Bu tür istasyonlar günde 60 silindir oksijen üretebilir.

AZOT İSTASYONU

Bir azot istasyonu, atmosferin hava kütlelerinden azot üretmek için bir sistemdir. Tüm sistem konteynerın içine tamamen monte edilmiştir. Azot birçok endüstride talep edilmektedir - proses tanklarını temizlemek ve korumak, tavlama sırasında metalleri korumak, oksidasyonu önlemek, yangın ve patlama güvenliğini sağlamak için. Çalışmanızda düzenli olarak azot kullanıyorsanız, böyle bir kurulum basitçe gereklidir.

TRAFO MERKEZİ

Endüstriyel tesislerde, bazen elektrik tedariki ile ilgili sorunlar vardır. Kendi yüksek voltaj hatlarınızı çalıştırmak, bir transformatör kurmayı içerir. Konteynerdeki trafo merkezi, yüksek frekanslı alternatif akımın doğru akıma dönüştürülmesini sağlayan anahtar teslim bir çözümdür. Sadece üretim yerlerinde değil, aynı zamanda küçük köylere bile elektrik tedarik etmeye hizmet eder.


MODİFİYE KONTEYNER

Konteyner, geçici bir ikamet veya iş yerinin inşası için mükemmel bir çözümdür. Ofis, duş veya banyo, depo, çeşitli hizmet odaları olarak kullanılabilirler. Kolayca izole edilir ve elektrikten bilgisayar ağlarına kadar çalışmak için gerekli tüm sistemleri sağlar.

Birkaç konteyner bağlarsanız, monolitik olarak inşa edilmiş bir binaya göre karakteristik olarak daha düşük olmayan bir kompleks oluşturabilirsiniz.

BİR KONTEYNER NASIL SEÇİLİR

Modifiye konteyner çok uygundurlar, çünkü kısa sürede herhangi bir yere hızlı bir şekilde monte edilebilir. Yeni tesiste işçiler, yatak odası, duş, banyo, yemek odası ve hatta ofis sağlayan monte edilmiş mobil eve yerleşiyor. Daha sonra, evin sökülmesi ve taşınması da kolaydır.

Üreticiler bugün çeşitli konteyner türleri üretmektedir:

 • Ahşap veya sandviç panellerden yapılmış;

 • Metalden.

Tabii ki, ahşap bir değişim evi bir blok konteynırdan farklıdır. Mukavemet ve dayanıklılık açısından böyle bir yapının metal olandan daha düşük olduğu açıktır. Demir plakalarla kaplanmış bir çerçeve ile blok konteynerına ek bir mukavemet eklenir. Kapı ve pencerelerin montajı için gerekli olan özel bölmeler, yapının sertliğini artıran çerçeveye sabitlenmiştir. Ancak bazen alıcı bu kaliteyi değil, ürünün maliyetini dikkate alır. Sonra ahşap evi seçmek maliyet açısından daha uygundur..

Ahşap değişim evi üretim tesisinde toplanır ve alıcıya hazır hale getirilir, mobil blok konteynerı hızlı bir şekilde bireysel parçalara dönüştürülebilir, bu da sihirli bir değnek dalgasıyla tekrar bir eve dönüşebilir.

Bu tasarımları satın alan alıcılar, onları bir kır evine uyarlar. Bu nedenle, binanın dayanıklılığı ve ekipmanının yanı sıra kurulu kablolar, evden geçen suyu beslemek için borular, birkaç farklı odanın varlığı ve duş kabini onlar için önemlidir.

ÜRÜN SATIN ALMADAN ÖNCE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR

Bir konteyner satın almayı düşünen tüketici, evin ne için tasarlandığını ve nasıl kullanılacağını açıkça anlamalıdır. Satın alınan mallar için teslimat garantisi almak için istenen ürünün maliyetini ve türünü (mobil,ahşap,demir) belirlemek önemlidir.

KONTEYNER FİYAT SEÇENEKLERİ

Firmamız, konteyner fiyatları ile kategorilere ayırır. Bazı cihazlar sadece şantiyede kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle, genellikle birkaç bölmeye ayrılır; oturma odaları, kabinler, ofis. Bu tür ürünler hızlı bir şekilde yapılır, konteyner maliyeti düşüktür.

Uzun süre kullanılabilen mobil katlanabilir yapılar standart boyutlara, artan operasyonel özelliklere, çeşitli değiştirilmiş seçeneklere sahiptir. Katlanabilir konteynerlerin en yüksek teknolojik özellikleri. Dört panel kolayca bir eve, kazan dairesine, trafo merkezine dönüştürülebilir ve kolayca sökülebilir. Bu tür yapıların imalatında hassasiyet gereklidir: parçalar herhangi bir ek işlem yapmadan birbirine oturmalıdır. Bu tür evler tüm bileşenleri içermelidir, O zaman montajda herhangi bir zorluk olmayacaktır.

Seçim yaparken, alıcı sadece ürünün gövdesini incelemekle kalmaz, aynı zamanda yöneticiye aşağıdaki teknik özellikleri de sorar:

 • Isı ve ses yalıtım özellikleri,

 • İşlevsellik,

 • Boyut ayarlama seçenekleri.

Bu, denetim olmadan satın alınan bir kabın neredeyse her ihtiyaca uyarlanabileceği fikrini ortaya koyuyor, ancak üreticiler bazen bir ürün satın alma hedeflerini karıştırmanın imkansız olduğu konusunda uyarıyor.

Modern pazarda konteyner üretiminde güçlü bir rekabet vardı, bu nedenle maliyetleri önemli ölçüde düştü. Tekliflerin bolluğu arasında, alıcının neye ihtiyacı olduğunu seçmesi önemlidir.

BİR KONTEYNER SEÇMEK İÇİN BİRKAÇ İPUCU

Belirli bir miktarı koymadan önce, ürünün tasarımının ne olduğunu, hangi malzemeden yapıldığını bilmeniz gerekir. Hangi hava koşullarında bir konteynerın kullanılabileceğini hayal edin, çünkü birçok durumda duvarları yalıtmak gerekir. Bu değerde bir değişiklik gerektirecektir. Zeminlerin muşamba ile kaplanması ve yalıtımı da mümkündür.

Konteyner evin teknik "dolgusunu" değerlendirmek önemlidir. Soketlerin kullanılabilirliği, su temini için borular, elektrik şebekesi, özellikle çatının tasarımı, zemin. Montaj ve nakliye sırasında evin hasar görmediğinden emin olun.

Unutulmamalıdır ki, iyi bir ürünün uzun hizmet ömrü olabilmesi için o ürünün alındığı firmaya çok dikkat etmek gerekir. Bir konteyner gibi bir satın alma işleminde bile her zaman yüksek maliyetler ödemektedir.

Kargo konteyneri ambalajı, karadan, havadan ve denizden uzun mesafeler dahil olmak üzere çeşitli içerikleri taşımak ve depolamak için standart bir kapasitedir. Yoldaki konteyner, kural olarak ona zarar vermeyen çeşitli çevresel etkilere maruz kalır ve bu tür konteynerler tekrar tekrar kullanılabilir. Bu kadar yüksek mukavemetin nedeni, konteyner üretiminde yüksek kaliteli hammadde ve modern ekipman kullanımıdır. Türkiye’de konteyner üretimi umut verici bir endüstri alanıdır. Ülkemizde hâlâ bu konuda uzmanlaşmış çok az işletme bulunmaktadır, ancak her konteyner üretim tesisi en son teknolojiyle donatılmıştır ve personeli her türlü konteyner üreten deneyimli uzmanlar istihdam etmektedir.

En yaygın konteyner ambalajı tipi, genellikle deniz ve demiryolu taşımacılığı için kullanılan çeşitli boyutlarda standart dökme yük gemileridir. Bu nedenle, en yaygın konteyner üretimi, en çok yönlü 20lik konteyner’dir.

Türkiye’de deniz konteynırlarının üretimi, metal bir ruloyu, sac bükme preslerini gerektirir. Demiryolu (demiryolu) konteynırlarının üretimi gibi, bu da metal kesmeden bitmiş ürünü boyamaya kadar çok sorumlu bir süreçtir, bu nedenle tüm çalışmalar deneyimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Ancak o zaman kabın daha güvenli çalışması garanti edilebilir.

ÖZEL ÜRETİM KONTEYNER

Bir konteyner, sadece gıda değil, aynı zamanda sıvılaştırılmış gaz ve tehlikeli kimyasal bileşikleri de içeren sıvı kargo için özel bir konteynerdir. Bu nedenle, konteynerinin dayanıklı olması çok önemlidir. Paslanmaz çelikten yapılmış konteynerlerinin üretiminde, daha sonra özel bir güçlü çerçevenin kaynaklandığı gerekli kalınlıkta duvarlara sahip bir tank dökülür. Uluslararası kalite standardı, çerçeve elemanlarının ve kendisinin üretimi için malzemeler için kalite gereksinimlerini belirler.

YÜK KONTEYNER ÜRETİMİ

Yük Konteyner, çeşitli idari tesisleri yaşayan ve organize eden insanlar için kullanıldığından özel bir türdür. Bu nedenle, böyle bir yapının tüm kurallara uygun olarak üretilmesi ve fabrikada test edilmesi çok önemlidir. Konteynırların iç ekipmanının fabrikada da yapılması dikkat çekicidir, bunların yerinde inşaatı sadece devam etmektedir.

Yük konteyner üretimi için gereksinimler:

 • Üretim sürecinin tüm aşamalarında belirlenmiş tüm standartlara uygunluk,

 • En kaliteli çelik çerçeve için uygulama. Metal kapların üretimi sadece, korozyona maruz kalacak malzemelerden yapılmalıdır,

 • Konteyner içinde optimum sıcaklığın korunmasını sağlayan yanmaz ısı yalıtım malzemesinin kullanımı,

 • Konteyner gövdesinin stabilitesinin zorunlu olması, varsa tüm iletişim sistemlerinin işlerliği.

Ucuz Konteyner

Ucuz Konteyner taşımacılığı endüstrisi aktif olarak gelişmekte ve kullanılan ekipman modernize edilmektedir. Ambalajsız dökme yük taşımacılığı segmentindeki evrensel deniz modülleri yerine ucuz konteynerler öncelikli konteyner haline geldi. Temel tasarımlardan, iki kapak sisteminin varlığı ile ayırt edilirler. Hızlanmanıza ve yükün taşınmasını kolaylaştırmanıza izin verir.

Ucuz gemi konteyner tasarım özellikleri

Konteynerlar bir üst ve alt kapak sistemi ile donatılmıştır. Üstten yükleme - merkezler arasında 1.83 m mesafede, çatının metal tabanı üzerinde 45.5 cm çapında 3 yuvarlak veya oval teknolojik delikten oluşur. Bu, kabı dökme yükle eşit olarak doldurmanıza izin verir:

 • Tahıllar,

 • İnşaat karışımları,

 • Mineral gübreler,

 • Polimerler,

 • Diğer madde ve malzemeler.

Ayrıca kapakların üst sistemi vasıtasıyla konteynerin yatay yüklemesini gerçekleştirin.

Alt boşaltma sistemi, uç kapıların altında bulunan yerçekimi döküntüleri için 2 dikdörtgen açıklıktan oluşur. Kanatçıkları ana kanatçıklardan elle boşaltmayı hızlandırmak için açılır. Pnömatik boşaltma mekanizmalı dökme yük taşıyıcı modelleri vardır. Böyle bir sistem, insan gücü kullanmadan birkaç kez boşaltmayı hızlandırmaya izin verir.

Konteyner taşıyıcının kalitesi için ana kriter sızdırmazlıktır, çünkü çoğu yağın katı nem ve toza karşı duyarlıdır. Bunu sağlamak için, kanatlara kauçuk contalar yapıştırılır. Aynı derecede önemli bir parametre, hem sızdırmazlığı hem de yük güvenliğini sağlayan kilitleme mekanizmalarının kalitesidir.

Kiriş konteynerler, parça malların taşınması için komple 20 ve 40 metrelik modüllerdir. Evrenseldir deniz, kara ve demiryolu taşımacılığı için uygundur. Sadece ülke içindeki dökme yük taşımacılığı için değil, aynı zamanda uluslararası transit için de kullanılmasına izin veren ISO standardına uygundur.